OBSERWUJ NAS

Z cyklu "Ciekawostki – czyli wytwory fauny i flory!" NAJWIĘKSZA RYBA

Z cyklu “Ciekawostki – czyli wytwory fauny i flory!”

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Wody, a więc i ciekawostka z wodą związana. Jesteście zainteresowani poznaniem największej ryby świata, która żyje razem z nami, głęboko w bezkresach wód? Zapraszamy do krótkiej lektury!

Największa ryba świata – Zwierzęta żyjące w morzach, oceanach i różnego typu wodach, są wyjątkowe i specyficzne na swój sposób. Osiągają dosyć duże rozmiary i w wielu przypadkach są niebezpieczne dla człowieka. Ponadto, wody naszego świata nie zostały jeszcze dokładnie przebadane, bo jest to praktycznie niemożliwe, dlatego nie mamy pewności, co czyha na nas w najgłębszych głębinach wód na ziemi. Niemniej jednak, z oficjalnych źródeł możemy dowiedzieć się, że największą obecnie znaną rybą na świecie jest REKIN WIELORYBI. Specyficzne ubarwienie oraz masa ciała sięgająca nawet do ponad 13 ton, przy długości oscylującej w graniach 18 metrów, robi wrażenie.

Paradoksalnie, ten rekin jest łagodny i nie stanowi zagrożenia dla człowieka, co więcej, to człowiek stanowi zagrożenie dla rekina wielorybiego. Często poławiany, a jego mięso doceniane na całym świecie jest stosunkowo drogie. Rekin wielorybi to gatunek kosmopolityczny i występuje w wodach całego świata (tropikalnych i subtropikalnych). Największy osobnik tego gatunku mierzył aż 18,8 metrów długości. Świat przyrody jest niesamowicie fascynujący, kto wie, może już niedługo odkryjemy nową rybę żyjącą na samym dnie oceanu, która znacznie przekracza rozmiarami dzisiejszego bohatera?