OBSERWUJ NAS

Z cyklu "Wiesz co hodujesz!" BOA DUSICIEL

Z cyklu “Wiesz co hodujesz!”

Boa dusiciel – Często hodowany w Polskich domach. Niepowtarzalny, silny i zwinny BOA DUSICIEL. Czy jest agresywny oraz czy poradzi sobie z nim przeciętny hodowca lubujący się w schabowych z ziemniaczkami? Czy mają jakieś specjalne umiejętności, którymi nie pogardziłby superbohater? Zapraszamy do lektury – szybko, zwięźle i na temat!

Gdzie żyją boa dusiciele – gdzie znaleźć boa?

Boa dusiciel to wąż naturalnie zamieszkujący tereny Ameryki Południowej, a jego żywotność to nawet 25-30 lat. Mają charakterystyczną, małą głowę, a rozmiary przedstawicieli tego gatunku sięgają nawet do 4 metrów, a osobniki hodowane w terrariach osiągają przeważnie do 2,5 metra. Istnieje 10 odmian tego gatunku (i są one zależne od położenia geograficznego).

Hodowlane boa dusiciele

Dla hodowców są to bardzo atrakcyjne węże i bardzo popularne, głównie ze względu na niski poziom agresji. Są jajożyworodne, a nad wyraz ciekawym zjawiskiem jest zmiana barw na ciemniejsze lub jaśniejsze – jest to spowodowane chociażby temperaturą, oświetleniem terrarium czy innymi czynnikami, które mają wpływ na życie tego węża. Hoduje się je w terrarium upozorowanym na las tropikalny, a im większa powierzchnia oraz wyposażenie terrarium, tym lepiej wpływa to na zachowanie i samopoczucie węża.

Ciekawostki o boa dusicielach

Ciekawostki;
– Ma bardzo duży apetyt i nie trudno jest mu popaść w stan otyłości, gdy przesadzamy z karmieniem go w hodowli
– Są łatwe w oswojeniu
– Jak donoszą badania – mają zdolność wyczuwania tętna ofiary i wiedzą, kiedy przestać dusić

Tagi artykułu: boa dusiciel sprzedam, boa dusiciel kupię, boa dusiciel giełda zwierząt, boa dusiciel zwierzę, wiesz co hodujesz