OBSERWUJ NAS

Z cyklu ,,Wiesz co hodujesz'' DANIEL

Sprowadzone do Polski w XVII wieku piękne zwierzęta z charakterystycznymi i pięknymi białymi plamami na grzbiecie.

Z cyklu “Wiesz, co hodujesz!”

Sprowadzone do Polski w XVII wieku piękne zwierzęta z charakterystycznymi i pięknymi białymi plamami na grzbiecie. Niezwykle dostojne ssaki komunikujące się językiem ciała, zapachami czy dźwiękami.

Daniel – Jak widać na przedstawionej fotografii, zwierzę bardzo podobne do jelenia, co ma swoje uzasadnienie, ponieważ jest ono z rodziny jeleniowatych. Pochodzi z odległego lądu, bo z Azji Mniejszej, ale działania rozpowszechniające sprowadziły go na tereny Europy, również do Polski. Długość ich ciała może osiągnąć do 150 cm, a ważyć mogą nawet do 80 kg. Istnieją dwa rodzaje danieli – daniel zwyczajny i mezopotamski (ten z kolei osiąga do 240 cm długości ciała, a masa dochodzi nawet do 200 kg).

Hodowla tych zwierząt jest opłacalna ze względu na surowce oraz drogie mięso, czyli danieline. Zaczynając hodowle danieli, musimy być gotowi na przygotowanie odpowiedniego ogrodzenia oraz zapewnienia im dostępu do terenu zielonego. Żywią się trawą w okresie letnim i wiosennym, a więc nie ma potrzeby wydawania pieniędzy na specjalnie pożywienie. Zimą natomiast musimy być gotowi na zakup siana i owsa.

Ciekawostki;
– Poroża samców mogą osiągnąć masę nawet 7 kg!

– Mają świetne zmysły węchu, słuchu i wzroku. Jednak co ciekawe – tylko w dzień.

– Naturalnie występuje na wysokościach ok. 1000 m n.p.m.