OBSERWUJ NAS

Z cyklu "Wiesz co hodujesz!" FENEK

Z cyklu “Wiesz co hodujesz!”

W tym odcinku fenomenalnego show, w którym przedstawiamy zwierzęta ze świata hodowlanego, prezentujemy Wam Fenka – małego i uroczego króla wszystkich pustyń, który jest także zwierzęciem hodowlanym!

Fenek – Wyglądem przypominający postacie z bajek disneya – fenek, to najmniejszy lis świata, który za naturalne środowisko upodobał sobie pustynie i tereny piaszczyste. Występuje w Afryce. Waży maksymalnie do 2 kg, a rekordowe okazy dorastają nawet do 41 centymetrów. Jest to gatunek, który żyje w stadzie, a do tego ma doskonały słuch. Słuch ten wykorzystuje w polowaniach niczym najdoskonalszy łowca. Potrafi usłyszeć ofiarę schowaną głęboko pod ziemią i sprytnie to wykorzystuje kończąc swoje łowy zdobyciem upragnionego pokarmu (są to z reguły myszy i drobne gryzonie).

Przedstawiciele tego gatunku to zwierzęta bardzo towarzyskie i choć wymagające, jeśli chodzi o hodowlę, są też traktowane jako zwierzęta domowe. Należy jednak pamiętać, że są to zwierzęta dzikie i nawet oswojone, nie będą nigdy na równi z psem czy kotem. Łatwo się z nimi zaprzyjaźnić, ale jednak powinniśmy trzymać je w osobnym pomieszczeniu, zwłaszcza, że ich odgłosy są bardzo irytujące dla ludzi i całego otoczenia.

Ciekawostki;
– Mają ogromne uszy sięgające aż 15 cm długości, co czyni Fenki największymi posiadaczami uszu
proporcjonalnie do ciała
– Fenek to narodowe zwierze Algierii
– Są bardzo skoczne, jednym skokiem potrafią pokonać nawet 120 cm i wzbić się na wysokość 60 cm, co
przy ich małym ciele jest imponujące

Reproduktor.eu to jedyny taki portal w Polsce, który skupia się na środowisku zwierząt hodowlanych. Wejdź na nasz portal, umieść darmowe ogłoszenie, aby dotrzeć do zainteresowanych osób. Podziel się tam swoją hodowlą z innymi użytkownikami, wystaw na sprzedaż różne gatunki zwierząt i akcesoria i podziel się swoim reproduktorem, który może zarobić dla Ciebie niemałe pieniądze!