OBSERWUJ NAS

Z cyklu "Wiesz, co hodujesz!" KOŃ ARABSKI

Z cyklu “Wiesz, co hodujesz!”

Rasa zwierzęcia bardzo znanego, jednego z najpopularniejszych na świecie. Rasa bardzo szlachetna i piękna, poruszająca się z gracją i niewymuszoną elegancją. Wybitny sportowiec oraz wierny kompan.

Koń arabski – Ta rasa konia jest uznawana za jedną z najpiękniejszych i najbardziej dostojnych wśród całej rodziny koni. Rasa gorącokrwista, według wielu sympatyków tych zwierząt – definicja piękna, jeśli chodzi o konie. Co więcej, ludzkości nie jest znana inna rasa, która byłaby hodowana tak długo, jak konie arabskie. W jego ruchach można wyczuć szlachetność oraz wielką grację i lekkość. Te konie wyróżniają się nie tylko swoim naturalnym pięknem, ale także charakterem i żywym temperamentem. Przywiązują się do właściciela, a w połączeniu z wysoką inteligencją oraz stosunkowo pogodnym charakterem – są one wręcz idealnymi kompanami człowieka w życiu, jak i w sporcie. Dorastają do 155 cm i mają stosunkowo małą, lekką sylwetkę.

W związku z takimi proporcjami ciała oraz sylwetką te konie są wręcz nie do pokonania na długich dystansach. Bardzo wytrzymałe konie arabskie przodują w dyscyplinach rajdów długodystansowych. Ze względu na wysoką inteligencję i wszechstronność tych koni, są one wykorzystywane na wielu płaszczyznach – także na pokazach czy westernach. Są również niewymagające w hodowli, a jeśli będziemy zachowywać się wobec nich odpowiednio i dostarczać im wszystkiego, co potrzebują, z pewnością odwdzięczą się wiernością i przyjaźnią.

Ciekawostki;
– Wyróżniamy wiele typów konia arabskiego, a do najpopularniejszych należą; kuhailan, saklavi, munighi

– Konie arabskie różnią się na wielu płaszczyznach, porównując je do innych koni – mają na przykład inną budowę

– Często występująca u koni tej rasy wada krowia, pozwala na utrzymanie zwrotności