OBSERWUJ NAS

Z cyklu "Wiesz, co hodujesz!" SFINKS

Z cyklu “Wiesz, co hodujesz!”

Kolejny zwierzak znacznie wyróżniający się wyglądem w swoim gatunku. Charakterystyczny i nie do podrobienia przedstawiciel kotów z wyraźnymi fałdami na ciele.

Sfinks – Bezwłosy kot, który swoją aparycją przypomina zwierzę nie z tej planety. Wielkie oczy pobudzające wyobraźnie oraz trójkątna głowa tworzą bardzo charakternego i oryginalnego kota. Kota, który pochodzi z Kanady i ma bardzo bladą skórę – wszystko to daje nam w komplecie niezwykłego pupila, który może zostać przyjacielem człowieka. Dzięki swojemu oryginalnemu wyglądowi jest bardzo popularny na świecie, chociaż nie zawsze ta oryginalność pod względem wyglądu oraz charakteru, wiąże się z aprobacją i miłością ludzi.

Sfinks to kot, który preferuje domowe zacisze i gorące kanapy, na których może się wylegiwać. Wrażliwa skóra nie dogaduje się z niskimi temperaturami. Jest zwierzęciem o spokojnym charakterze i nie powinien mieć problemu z aklimatyzacją w domu. Co więcej – może świetnie się dogadywać z innymi zwierzętami, nawet psami – chociaż tutaj wszystko zależy od indywidualnego
przypadku. Niemniej jednak są to koty przyjacielskie i aktywne, co każdy właściciel z pewnością doceni.

Ciekawostki;
– Młode osobniki mogą wykazywać bardzo dużą aktywność ruchową, ale gdy kot dorasta, dorośleje i
uspokaja swój temperament

– Rasa ta powstała w wyniku mutacji, która narodziła się naturalnie, w postaci dwóch łysych młodych

– Duże oczy sfinksa kształtem przypominają cytryny