OBSERWUJ NAS

Z cyklu "Wiesz co hodujesz!" ŚWINKA MORSKA

Z cyklu “Wiesz co hodujesz!”

Dziś na tapetę bierzemy kawie domową, która potocznie nazywana jest świnką morską. Uroczy zwierzak, który lubi pieszczoty i przywiązuje się do swojego właściciela, a wszystko to w słodkim, futrzanym wydaniu.

Świnka morska przysmakiem? Lecznicze? Czy zwierzę domowe?

Świnka morska – W krajach Ameryki Południowej te zwierze jest traktowane jako przysmak, a także wykorzystywane jest w medycynie naturalnej. W naszym kraju jest to jednak popularne zwierze domowe, a wiele odmian gatunkowych, pozwoli każdemu hodowcy znaleźć coś dla siebie. Są to zwierzęta bardzo towarzyskie i należy okazywać im zainteresowanie. Codziennie pieszczoty oraz po prostu obcowanie ze świnką, wpływa pozytywnie na relacje między właścicielem a zwierzęciem.

Emocjonalne świnki morskie

W przypadku gdy zaniedbamy świnkę morską, możemy doprowadzić do zmian w jej zachowaniu. Nierzadko zdarza się, że świnki morskie, które nie odczuwają dobrych relacji z właścicielami, po prostu dziczeją. Hodowanie świnek morskich powinno odbywać się w stadach, a co najmniej w parach. Odpowiednia klatka, a także zapewnienie ruchliwości to podstawa w ich prawidłowej hodowli.
Tak jak już wcześniej było wspomniane, są emocjonalne i bardzo przywiązujące się do swoich właścicieli, tak więc jeżeli ktoś szuka małego przyjaciela, świnka morska to idealne rozwiązanie.

Ciekawostki o świnkach morskich

Ciekawostki;
– Ma bardzo czuły węch
– Wydaję z siebie emocje za pomocą dźwięków
– W niektórych przypadkach istnieje możliwość, że zęby urosną zbyt długie i wymagana jest wizyta u weterynarza

Tagi artykułu: świnka morska sprzedam, świnka morska kupię, świnka morska giełda zwierząt, świnka morska zwierzę, wiesz co hodujesz