OBSERWUJ NAS

Z cyklu "Wiesz co hodujesz!"KOT BRYTYJSKI

Z cyklu “Wiesz co hodujesz!”

W ten niedzielny wieczór zapraszamy Was do poczytania o kocie brytyjskim. O kocie, który wzbudza szacunek swoją muskulaturą, a jego ogólna prezencja mówi o nim wiele. Kot z charakterem!

Kot brytyjski w ponad 150 odmianach

Kot brytyjski – Ten gatunek kota występuje nawet w ponad 150 odmianach, w większości przypadków występujący jako krótkowłosy, ale zdarzają się też odmiany długowłose. Słynie ze swojej muskularnej budowy i jest największym znanym krótkowłosym kotem, którego można spotkać.

Potrafi być świetnym przyjacielem rodziny. Jego miękka sierść z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym, a zabawy z nim mogą być bardzo przyjemne, z racji, że jego sierść w dotyku przypomina plusz – prawie jak żywy miś. Co odmiana to różne barwy, ale warto zwrócić uwagę na jego długość życia. Jak podają badania, rekordowe osobniki, przeżywają nawet do 20 lat, a średnia długość życia oscyluję w granicach 13 lat.

Inteligentne koty brytyjskie

Hodowcy kotów brytyjskich cenią ten gatunek za bardzo inteligentne zachowania i spokojny charakter, a szybka adaptacja do nowych otoczeń wpływa pozytywnie na relacje między kotem i właścicielem. Należy go czesać systematycznie, w celu usunięcia podszerstka. To koty bardzo temperamentne, ale jeśli będziemy o dbać o swojego podopiecznego i poświęcać mu uwagę – zyskamy pięknego, inteligentnego przyjaciela.

Ciekawostki o kocie brytyjskim

Ciekawostki;
– Wraz z wiekiem przedstawiciele tego gatunku stają się coraz bardziej spokojne w swoim zachowaniu
– Mogą ważyć nawet do 7-8 kg w szczycie swojej wagi
– Jak donoszą fakty historyczne – za początek tego gatunku uznaje się czasy Imperium Rzymskiego

Tagi artykułu: kot brytyjski sprzedam, kot brytyjski kupię, kot brytyjski giełda zwierząt, kot brytyjski  zwierzę, wiesz co hodujesz