OBSERWUJ NAS

Z cyklu "Zwierzęta celebryci!" Lassie

Z cyklu “Zwierzęta celebryci!”

W nowym cyklu przedstawimy Wam najbardziej rozpoznawalne zwierzęce postacie. Te, które znamy z powieści (również fikcyjnych), opowiadań i przeróżnych historii, które raz na zawsze odmieniły nasze postrzeganie mniejszych braci. Na początek ktoś, kogo zna chyba każdy!

Lassie – Choć Lassie to twór fikcyjny stworzony przez amerykańskiego pisarza Erica Knighta, to mimo wszystko jest to obowiązkowa pozycja w tym cyklu. Pies-fenomen, który raz na zawsze wpisał się w kulturę masową, jako ikona świadcząca o przywiązaniu, mozolnej drodze do celu i miłości psa do człowieka, która potrafi pokonać wszelkie przeszkody, jakie stawia życie.

Lassie to owczarek szkocki (collie), majestatyczny i cudny z gracją przemierzający krainy Szkocji i Anglii, aby wrócić do swojego Pana, chłopca Joe, po nieszczęśliwym zbiegu wydarzeń. Powieść o Lessie stała się absolutnym fenomenem i prawdopodobnie nie ma bardziej rozpoznawalnej psiej postaci niż ten owczarek szkocki. To historia pełna emocji, zarówno tych pozytywnych i negatywnych, ale jednego możemy być pewni. Rolę, jaką odegrał ten pies, śmiało można określić jako zasługującą na Oskara. To nie tylko rola filmowa, ale rola życiowa, która pozwoliła ludziom raz na zawsze zrozumieć znaczenie psa w życiu człowieka. Lassie, piesku – dziękujemy!