OBSERWUJ NAS

Z cyklu "Wiesz co hodujesz!" KRÓLIK MINIATURKA

Z cyklu “Wiesz co hodujesz!”

Popularny królik miniaturka

Królik miniaturka – Patrząc na to zdjęcie, nie da się przejść wobec niego obojętnie. Ulubieniec dziewczynek, zwłaszcza tych w wieku nastoletnim. W ostatnim czasie ten gatunek zwierzęcia jest bardzo popularny i obecny w wielu domostwach. Nie ma w tym nic dziwnego, bo wygląd tych królików może być porównywalny do słodkich landrynek, a mała postura idąca w parze z niewymagającą hodowlą jest dodatkowym atutem.

Długość ich ciała to maksymalnie 40 cm, a waga dochodzi do 3,5 kg. Mogą żyć nawet 10 lat, jeżeli zapewniamy właściwe warunki, a na zmiany zdrowotne reakcja jest natychmiastowa. Aktywny w nocy i wcześnie rano, a kora drzew i siano to obowiązkowe posiłki w diecie każdej miniaturki.

Hodowla królików miniaturka

Do hodowli Pana milusińskiego potrzebujemy klatki o wymiarach co najmniej 100 cm, aby miał swobodę, a dodatkowo inne potrzebne i oczywiste rzeczy, które wchodzą w skład hodowli królików. Dodatkowa cierpliwość oraz dobre podejście to klucz do stworzenia dobrych relacji z miniaturką, a on(a) z pewnością odwdzięczy się miłością i wiernością.

Ciekawostki o króliku miniaturka

Ciekawostki;
Królik miniaturka potrzebuje pół tygodnia lub nawet więcej na aklimatyzację w nowym miejscu
Królik miniaturka to wynik pracy hodowców, którzy chcieli uzyskać kompana i dobrego przyjaciela dla rodzaju ludzkiego, który wyróżniał by się niewielkimi rozmiarami
– Mają długie uszy sięgające nawet do 11 cm

Tagi artykułu: królik miniatura sprzedam, królik miniatura  kupię, królik miniatura  giełda zwierząt, królik miniatura  zwierzę, wiesz co hodujesz