OBSERWUJ NAS

Z cyklu ,,Wiesz co hodujesz'' PAW

Przepiękny przedstawiciel świata ptaków, imponujący swym wachlarzem i niewymuszoną gracją, z jaką się porusza.

Z cyklu “Wiesz, co hodujesz!”

Przepiękny przedstawiciel świata ptaków, imponujący swym wachlarzem i niewymuszoną gracją, z jaką się porusza. Pamiętajcie o tym, że na naszym portalu www.faunari.com, który prężnie się rozwija, znajdziecie wiele pięknych, egzotycznych ptaków w swojej okolicy.

Paw zwyczajny – Zwierzę bardzo majestatyczne i eleganckie. Dumny jak paw to powiedzenie, które ma duże pokrycie w rzeczywistości. Maszerujący paw to bardzo dostojny widok, który w świecie zwierząt przypomina marsz króla. Jest on na tyle ciekawym zwierzęciem do hodowli, że powinniśmy obdarować go dużym terenem, po którym będzie mógł spacerować. Na pewno odwdzięczy nam się dobrym zachowaniem i będzie wiernym towarzyszem przez długi czas. Paw dorasta do 230 cm, a majestatyczny wachlarz, który znajduje się z tyłu, może osiągnąć nawet do 160 cm!

Hodując pawia, należy mieć na uwadze jego rozmiary i w miarę możliwości trzymać je na otwartym, dużym terenie, po którym będzie mógł beztrosko spacerować. W zimie będziemy potrzebować odpowiednio wielkiej woliery, która schroni ptaka przed mrozem. W środowisku hodowlanym przyjęło się, że jeśli paw przeżyje pierwszą zimę, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dożyje nawet do 20 lat.

Ciekawostki;

– Duży i wyraźny ogon pawia, daje znak samicom, że samiec jest w pełni zdrowia i da dobre potomstwo

– Paw jest świętym ptakiem w Indiach

– Młode pawie po 10 dniach od wyklucia zyskują zdolność lotu