OBSERWUJ NAS

Jakie są niebezpieczne zwierzęta? Wykaz ras psów agresywnych

Miłośnik zwierząt zawsze będzie kochał swojego pupila. Nie ważne czy będzie to pies z grona ras niebezpiecznych czy mały pudelek. Zastanawiasz się jednak czy Twój pies znajduje się w wykazie ras psów agresywnych?

Wykaz ras psów niebezpiecznych

W Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28 kwietnia 2003 roku w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne znajdziemy: amerykańskiego pit bull teriera, psa z majorki, buldoga amerykańskiego, doga argentyńskiego, psa kanaryjskiego, tosa inu, rottweilera, akbash doga, anatolian harabash, moskiewskiego stróżującego i owczarka kaukaskiego.

Najniebezpieczniejszy pies na świecie
Wykaz najniebezpieczniejszych psów na świecie. Reproduktor.eu

Dogoterapia – czy dogoterapia ma sens?

Rasy psów uznawane za niebezpieczne już wymieniliśmy. Mamy jednak niekiedy sytuacje, kiedy nasz mały pies, uznawany za niegroźnego stwarza zagrożenie nie tylko dla obcych i bliskich – co wtedy? Czy to normalne? Psy również przeżywają różne wydarzenia. Rozstanie z bliskimi, odejście właściciela, czy najgorszy przypadek gdy są ofiarami przemocy i znęcania się przez człowieka. Wtedy pojawia się dogoterapia. Terapeuta ma za zadanie przywrócić spokój naszego pupila i nauczyć go poprawnych zachowań i przystosować do zmiany. Rynek dogoterapeutów w Polsce bardzo szybko się rozwija. Oprócz specjalistycznej pomocy bardzo często w internecie znajdziemy wiele porad – jak sobie radzić – i dogoterapeutów, z których pomocy warto skorzystać. W niektórych przypadkach bardzo ciężko zmienić naszego pieska ale w większości przypadków – da się. Dlatego z naszego choć na pozór niegroźnego psa,a jednak niebezpiecznego np. dla małych dzieci można zrobić pupilka.

dogoterapia jak nauczyć psa
Reproduktor.Eu – Napisz do nas a pomożemy Ci w znalezieniu dogoterapeuty.

Tagi do artykułu: niebezpieczne psy, dogoterapia, nauka psa, psy agresywne, rasy agresywne.